Geneza powstania, czyli o Januszu Nosaczu słów kilka.

Janusz Nosacz - Geneza powstania memówPomysł, aby wdzięczne nosacze sundajskie przedstawiały Polaków obraz własny, wydaje się być dzisiaj niezwykle trafiony. Autorem tego pomysłu jest znany polski youtuber Testoviron, który przez wielu nazywany jest "najbardziej znienawidzonym Polakiem na jutubie". Ta kontrowersyjna postać wyśmiewa Polaków na każdym kroku. Poniżej filmik z którego wynika w jaki sposób nosacz sundajski stał się tłem dla tysięcy memów (uwaga film zawiera niecenzuralne słownictwo).

Do sympatycznej małpki przylgnęło imię Janusz, czyli imię typowego, stereotypowego Polaka. Baza memów z Januszem Nosaczem, a także jego żoną Grażyną i synem Pjoterem, rozniosły się po całym polskim Internecie z prędkością błyskawicy. Coraz bardziej popularne zrobiły się maski nosaczy, które można kupić na setkach aukcji internetowych. Szczególną uwagę należy zwrócić również na kreatywność Internautów, którzy z dnia na dzień przedstawiają nosacze w coraz to nowszych sytuacjach życiowych. Większość z tych memów jest owocem niezwykle trafnej obserwacji naszych wad i przywar. Memy się zmieniają, stając się codziennym komentarzem do obecnej sytuacji w życiu społecznym, politycznym, ale także w świecie sportu czy telewizji. Są znakiem naszych czasów, stanowiąc zapis poszczególnych sytuacji z przeszłości.
Dzisiaj wizerunek nosacza sundajskiego po zalogowaniu się na jeden z portali społecznościowych nikogo nie dziwi. Bardziej dziwne by było, gdyby któregoś dnia na takiego mema się nie natknąć. Pewnego dnia poczuliśmy potrzebę, aby zebrać w jednym miejscu twórczość z Januszem, a także udostępnić generator do tworzenia kolejnych obrazków. W ten sposób powstał jedyny w swoim rodzaju portal janusznosacz.pl, do którego regularnego odwiedzania serdeczeni zapraszamy Was drodzy Janusze wraz z Waszymi Grażynami, Pjotermia i Dżejsikami.